19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020!

19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020!

Rok 2019, který patřil korálové barvě, utekl jako voda. Americká
společnost Pantone Color Institut proto již tradičně vyhlásila, která barva
bude vévodit následujícímu roku. Tentokrát nepůjde o žádný
bláznivý módní výstřelek
, jako tomu bylo třeba v roce 2018,
kdy byla barvou roku ultrafialová.

Rok 2020 bude patřit
klasické modré

Vítězný odstín
Classic Blue
, který nese ve vzorníku barev číselné označení 19-4052, má
představovat stálost, jistotu a klid. Právě tyto vlastnosti by
měla barva vnést i do nové dekády, která podle společnosti Pantone vyvolává v mnohých lidech strach z budoucnosti. I z těchto, poněkud méně prozaických důvodů, se novou královnou odstínů stala právě tradiční modrá barva, která je nadčasová i elegantní.

Společnost sklidila ovace i za to, že se tímto barevným odstínem trefila do noty mnohem širší škále lidí, než je obvykle zvykem. Classic Blue je totiž barvou, kterou má ve svém šatníku skoro každý. Lidé se tak nebudou muset obávat ani investice do nových produktů v této barvě. Její nadčasovost zaručuje, že budou moderní i za několik let. 

19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020!

Foto: Pantone.com

„Žijeme v době, ve které je důležité zachovat si důvěru a víru. Právě tato barva představuje stálost, sebevědomí, pevnost a spolehlivost,“ řekla Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute u příležitosti vyhlášení tohoto odstínu novou barvou roku.

Novou barvu roku již tradičně převezme třeba program ADOBE STOCK, který se společností Pantone Color Institut spolupracuje dlouhodobě. V barvě klasické modři si budou moci zájemci pořídit i další předměty, např. výrobky společnosti Kvartet, Lokai či kosmetické produkty značky LG VLD.


Podívejte se i na barvu roku 2018.

Přidej první komentář

Napsat komentář