19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020!
13. 12. 2019, Kategorie Móda a krása
679 shlédnutí

19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020!

Pantone.com

Rok 2019, který patřil korálové barvě, utekl jako voda. Americká společnost Pantone Color Institut proto již tradičně vyhlásila, která barva bude vévodit následujícímu roku. Tentokrát nepůjde o žádný bláznivý módní výstřelek, jako tomu bylo třeba v roce 2018, kdy byla barvou roku ultrafialová.

Rok 2020 bude patřit klasické modré

Vítězný odstín Classic Blue, který nese ve vzorníku barev číselné označení 19-4052, má představovat stálost, jistotu a klid. Právě tyto vlastnosti by měla barva vnést i do nové dekády, která podle společnosti Pantone vyvolává v mnohých lidech strach z budoucnosti. I z těchto, poněkud méně prozaických důvodů, se novou královnou odstínů stala právě tradiční modrá barva, která je nadčasová i elegantní.


Společnost sklidila ovace i za to, že se tímto barevným odstínem trefila do noty mnohem širší škále lidí, než je obvykle zvykem. Classic Blue je totiž barvou, kterou má ve svém šatníku skoro každý. Lidé se tak nebudou muset obávat ani investice do nových produktů v této barvě. Její nadčasovost zaručuje, že budou moderní i za několik let. 

19-4052 neboli klasická modř ovládne rok 2020!

Foto: Pantone.com

„Žijeme v době, ve které je důležité zachovat si důvěru a víru. Právě tato barva představuje stálost, sebevědomí, pevnost a spolehlivost,“ řekla Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute u příležitosti vyhlášení tohoto odstínu novou barvou roku.


Novou barvu roku již tradičně převezme třeba program ADOBE STOCK, který se společností Pantone Color Institut spolupracuje dlouhodobě. V barvě klasické modři si budou moci zájemci pořídit i další předměty, např. výrobky společnosti Kvartet, Lokai či kosmetické produkty značky LG VLD.


Podívejte se i na barvu roku 2018.

Máte doma pejska?
Ano (61 %)
Ne (33 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

3 rady, jak zvládnout smart casual dress code 3 rady, jak zvládnout smart casual dress code

7 módních trendů pro podzimní sezónu 7 módních trendů pro podzimní sezónu

1 nový důvod, proč milovat Meghan Markle 1 nový důvod, proč milovat Meghan Markle

13 nejkrásnějších svatebních fotografií 13 nejkrásnějších svatebních fotografií

10 kroků, jak mít krásné vlasy 10 kroků, jak mít krásné vlasy

2021 v tónech šedivé a žluté 2021 v tónech šedivé a žluté

Komentáře

    Vložit nový komentář