12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020
09. 12. 2019, Kategorie Zdraví a sport
950 shlédnutí

12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020

https://www.mindbodygreen.com/articles/health-and-wellness-trends

O těchto tématech budete rozhodně v příštích letech mluvit se svými přáteli, rodinou a lékaři:

1) Přichází věk krásy na úrovni buněk

Péče o pokožku se dlouho soustřeďovala pouze na vnější péči. Poté se posunula dál, a zahrnovala také stravu a životní styl. A nyní? Zaměřuje se na velice sofistikované potravinové doplňky. Přivítejte nástup krásy a zdraví na úrovni buněk, který jednou provždy dokazuje, že krása skutečně přichází zvnitřku.

2) Ke slovu se dostane vědecky podložená výživa

V roce 2019 jsme zaznamenali velký nárůst obliby „masa“ rostlinného původu. Ale zatímco burgery bez hovězího masa se staly velkým hitem, zaregistrovali jsme další matoucí výživovou studii, která prohlašuje, že pro nás nakonec červené maso nemusí být tak špatné. V roce 2020 se zmatky vyjasní a věda o výživě nám řekne víc.


3) Aktivismus k ochraně planety bude na vzestupu

Po dalším roce rekordních bouří se objevil pojem „eco-anxiety“ (ekologická úzkost). Protože se stále více lidí potýká se strachem z budoucnosti naší planety, aktivismus směřující k ochraně Země bude zřejmě v roce 2020 získávat stále větší sílu - a bude veden převážně mladšími generacemi.

4) V době častých problémů se syndromem vyhoření se bude považovat za produktivní „vypnout“

12 12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020

Stále více zjišťujeme, že chronický, dlouhodobý stres - i když je běžný - není normální, a proto musíme všichni začít přehodnocovat „vypnutí“, a považovat ho ve skutečnosti za produktivní čas.

5) „Dopaminový půst“ bude novým trendem v technice

Přichází trend odklonu od technologie ve prospěch osobního kontaktu. Díky lidem ze Silicon Valley se zdá, že přichází nová praxe: dopaminový půst - který nás chce zachránit před naší závislostí na technice a celou řadou dalšího škodlivého impulsivního chování. Časté uvolňování dopaminu prostřednictvím příjemných aktivit zvýší vaši hladinu dopaminu - jinými slovy, přetíží receptory dopaminu v mozku, což způsobí, že váš mozek sníží počet receptorů, a díky tomu bude méně citlivý na dopamin. Takže pak potřebujete více stimulace (Více sladkostí! Více videí se štěňátky! Více lajků!), abyste mohli získat stejnou příjemnou odměnu. Ale dočasným omezením těchto podnětů (tj. „dopaminovým půstem“) se můžete vrátit do původní duševní rovnováhy.


6) Hlavní značky budou používat udržitelné obaly

V roce 2019 spotřebitelé prokázali, že by dali přednost společnostem, které omezují používání plastů. V roce 2020 očekávejte, že se objeví více velkých hráčů - Unilevers, P&G a Pepsicol z celého světa – kteří se poperou s tím, jak dodávat své produkty po celé planetě v obalech, které ji nezabíjejí.

7) Termín „anti-aging“ necháme v propadlišti dějin, kam patří

Už nebudeme bojovat s vnějšími známkami stárnutí; budeme chtít zpomalovat jeho vnitřní projevy. Je čas začít mluvit o zdravém stárnutí a o tom, jak optimalizovat své tělo v dlouhodobém výhledu.

8) Rodiče se budou zaměřovat na výchovu laskavých, nezávislých dětí

Rodiče „helikoptéry“ (zapojují se do života dítěte způsobem, který je nadměrně kontroluje a nadměrně chrání) měli nejlepší úmysly, ale odborníci si pomalu uvědomili, že tento styl výchovy může mít nezamýšlené důsledky, jako je zvýšená úzkost, stres, a dokonce i opožděný vývoj. Nyní rodiče a odborníci na péči o děti preferují volnější přístup k výchově.

9) Keto strava bude přístupnější než kdy jindy

12 12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020

Tuk ve stravě zůstane. Trh s keto potravinami bude v příštích čtyřech letech významně růst. Máme tušení, že příští variace keto diety budou vypadat trochu jinak, s nástroji a triky, které usnadní její začlenění do jakéhokoli životního stylu.

10) Způsob, jakým diskutujeme a přistupujeme k smrti, se změní

12 12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020

Tradičně mluvíme o smrti jen tehdy, když musíme – konkrétně, když se to děje nám nebo někomu, koho milujeme, nebo jakmile se to už stalo. Ale v posledních letech vidíme, že se způsob, jakým společnost přemýšlí o smrti, změnil natolik, že v roce 2020 očekáváme, že se smrt stane pro nás přirozeným tématem.


11) V supermarketech převládnou nové, čisté cereálie

Přeslazené, průmyslově zpracované cereálie našeho dětství budou nahrazeny zdravými variantami díky společnostem jako Catalina Crunch, Magic Spoon a Cereal School, které se řídí zásadami zdravé výživy.

12) Odklon od „wellness“ a směřování ke skutečnému „zdraví a pohodě“

12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020

Dosud jsme si mohli myslet, že wellness jsou drahé zelené džusy a drahá jógová studia. Z odvětví wellness se stal globální ekonomický byznys. Na trh přicházejí drahé produkty a služby, ale často s malým vlivem na zdraví, a nedostupné pro mnoho lidí.  V roce 2020 se musíme začít vracet k základům zdraví: skutečnému jídlu, pravidelnému pohybu a životu v přítomném okamžiku.

Potvrzuje se, že pohybem se zlepšuje dlouhověkost, že ovoce a zelenina mohou odvrátit kardiovaskulární onemocnění, že 15 minut meditace může zlepšit naši náladu a snížit stres. Výzkum dokazuje, že tyto základní praktiky - z nichž mnohé jsou levné nebo zcela zdarma - jsou ty, které dlouhodobě podporují trvalé zdraví.

To, co jíme, má rozhodující vliv na náš zdravotní stav. Jen si vzpomeňte, kolik lidí v roce 2020 onemocnělo na koronavirus.

 

Máte domácího mazlíčka?
Ano (73 %)
Ne (22 %)
Nevím (5 %)

Oblíbené články

12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020 12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020

5 tipů, jak zpevnit svaly pánevního dna 5 tipů, jak zpevnit svaly pánevního dna

 Mystický Beglik Tash – bulharský Stonehenge Mystický Beglik Tash – bulharský Stonehenge

 Studená sprcha podle „Ledového muže“ Wima Hofa má zázračné účinky na zdraví Studená sprcha podle „Ledového muže“ Wima Hofa má zázračné účinky na zdraví

10 tipů na hubnutí, které určitě fungují! 10 tipů na hubnutí, které určitě fungují!

8 ingrediencí, kterými zpestříte své recepty na saláty 8 ingrediencí, kterými zpestříte své recepty na saláty

 Jak si poradit, když vás skličuje podzimní úzkost Jak si poradit, když vás skličuje podzimní úzkost

 Run for your Bun! Kavárna, kde za jídlo neplatíte Run for your Bun! Kavárna, kde za jídlo neplatíte

 Jak být šťastnější za 10 minut Jak být šťastnější za 10 minut

6 příčin, proč se z Bulharska stává boom pro české turisty 6 příčin, proč se z Bulharska stává boom pro české turisty

10 důvodů, proč začít s pole dance 10 důvodů, proč začít s pole dance

 Jaká rizika může mít pomalá chůze pro naši dlouhověkost Jaká rizika může mít pomalá chůze pro naši dlouhověkost

5 jednoduchých cviků pro oči, které vám mohou pomoci zlepšit zrak 5 jednoduchých cviků pro oči, které vám mohou pomoci zlepšit zrak

15 skvělých rad, jak se dožít vysokého věku! 15 skvělých rad, jak se dožít vysokého věku!

5 signálů, že jste se ponořili do hluboké meditace 5 signálů, že jste se ponořili do hluboké meditace

3 procedury pro očistu organismu podle Ájurvédy, které možná neznáte 3 procedury pro očistu organismu podle Ájurvédy, které možná neznáte

Komentáře

    Vložit nový komentář