12 návyků lidí, kteří si vytvářejí své vlastní štěstí
31. 08. 2020, Kategorie Rady a návody
184 shlédnutí

12 návyků lidí, kteří si vytvářejí své vlastní štěstí

https://www.powerofpositivity.com/12-happiness-habits/

Carpe diem je latinské rčení, které poprvé použil římský básník Horatius. Do češtiny jej lze přeložit jako „užívej dne“. Dnešek je jedinečný a už nikdy se nebude opakovat. Užijte si ho, dokud to jde. Štěstí se musíte chopit. Štěstí se nedostaví samo od sebe, vytváříte si ho vy sami. Ostatní lidé vás nemohou udělat šťastnými. Můžete ho prožít každý den svého života. Tady je 12 kroků, jak být šťastný každý den:

1) Vyberte si, že budete šťastní

12 návyků lidí, kteří si vytvářejí své vlastní štěstí

Štěstí je volba. Neděje se náhodou. Každý den se rozhodujete, zda budete šťastní. Nic mimo vás to nemůže změnit, pokud se sami nerozhodnete. Buďte pozitivní ohledně sebe a svého života. Nedovolte, aby vám starosti nebo problémy zabránily být tento den šťastní. Každý den berte jako dar, který zítra možná nedostanete, a využijte ho naplno. Udělejte z každého dne nejlepší den svého života. Jak řekl Ralph Waldo Emerson: „Každou minutu, po kterou jsi naštvaný, ztrácíš šedesát vteřin svého štěstí."

2) Skončete s obavami

Pokud máte možnost napravit nebo změnit to, co vás trápí, udělejte to, jinak si s tím přestaňte dělat starosti. Obavy nikdy nic nevyřeší. Jediné, co způsobují, je to, že potlačují vaše štěstí. Udělejte co můžete, kdy můžete, pro koho můžete a nechte zbytek, ať s o sebe postará sám. Mark Twain to řekl nejlépe: „Obavy jsou jako splácení dluhu, který jste si neudělali.“


3) Změňte negativní myšlení

Někdy jsme sví vlastní nejhorší kritici. Když se ozve váš vnitřní kritik, řekněte mu ať sklapne a zůstane v klidu. Sebeobviňování nevyřeší problémy nebo složitosti ve vašem životě. Tyto negativní myšlenky vás pouze brzdí a brání vám ve štěstí.

4) Odpusťte a zapomeňte

Zášť nedělá nic pro nápravu špatné situace a jen vám připomíná křivdu. Držet se zášti vás bolí znovu a znovu, aniž byste ve skutečnosti změnili osobu, která vám ublížila. Nechte to být a žijte dál svůj život. Přestaňte se zabývat starými bolestmi a nechte, ať je vyléčí čas. Odpuštění je sladkým darem svobody pro vás, a ne nutně pro druhou osobu.

5) Buďte vděční

12 návyků lidí, kteří si vytvářejí své vlastní štěstí

Bez ohledu na to, jak málo toho máte nebo o čem si myslíte, že v životě přicházíte, vždy existují věci, za které byste měli být vděční. Uvědomte si tyto věci a važte si jich, jako by na tom závisel váš život. Rozpoznání věcí ve vašem životě, které jsou dobré, prospěšné nebo které vás dělají šťastnými, a jejich ocenění, zvýší vaši úroveň štěstí. Když jste vděční, nezabýváte se tím, co vám chybí, ale tím, čeho máte hojnost.

6) Za peníze si nekoupíte štěstí

Za peníze si můžete koupit potěšení, ale ne štěstí. Potěšení je dočasné a nevyplňuje vnitřní prázdnotu. Žádné množství peněz nemůže nahradit skutečné štěstí a spokojenost. Honba za penězi je nekonečný závod bez cílové pásky. Soustřeďte se méně na to, co nemůžete mít, a více na to, co máte.


7) Budujte přátelství

Přátelství je základem skutečného štěstí. Přátelé vás podrží, když sami nemůžete vstát. Všichni společně můžete dosáhnout toho, čeho nikdo z vás nemůže dosáhnout sám. Stavte na existujících přátelstvích a pěstujte nová. Najděte přátele, se kterými si rozumíte a s nimiž máte společné zájmy. Jeden proutek může být zlomen, ale jejich svazek ne. Najděte společnou sílu a odolnost a už nic vás nemůže zlomit.

8) Zúčastňujte se smysluplných aktivit

12 návyků lidí, kteří si vytvářejí své vlastní štěstí

Přestaňte být gaučovým zombie a naložte se svým časem nějak užitečně. Pokud by to byl váš poslední den na Zemi, opravdu byste chtěli dohnat televizní seriál? Jděte udělat něco nového, dobrodružného. Vydejte se do přírody a užívejte si krásy tohoto života.  

9) Neporovnávejte se s ostatními

Sociální média vám ukazují pouze nablýskané aspekty života někoho jiného. Nikdy neuvidíte pravdivou realitu jejich všedního života. Přestaňte se srovnávat s vrcholnými okamžiky ostatních lidí. Jděte ven a vytvořte si vlastní zářné momenty. Dělejte věci, díky nimž se budete cítit šťastní, ne to, co si myslíte, že ostatní lidé považují za úžasné.


10) Buďte k ostatním laskaví

Buďte laskaví k ostatním a oni budou laskaví k vám. Přineste štěstí někomu, kdo to potřebuje, a sami zjistíte, že se jeho štěstí stane i vaším štěstím. Tak jděte šířit trochu lásky. Vaše vnitřní krása a laskavá duše budou nakažlivé! Zahřeje vás u srdce, když uděláte něco nezištně pro někoho, kdo to neočekává.

11) Těšte se z jednoduchých radostí života

12 návyků lidí, kteří si vytvářejí své vlastní štěstí

Najděte si potěšení v jednoduchých věcech - skvělý sendvič, krásný západ slunce, déšť za oknem nebo studené pivo v horkém dni. Neberte nic jako samozřejmost. Horká sprcha, teplá postel a střecha nad hlavou jsou nepopsatelné potěšení poté, co jste je na chvíli ztratili. Vzpomínky nelze ukrást; vždy budou s vámi, tak si ukládejte krásné vzpomínky, které vás provedou těžkými časy.

12) Plňte si vlastní cíle a přání

Stanovte si pro sebe malé dosažitelné cíle. Vyberte si něco, kvůli čemu se budete snažit, např. udělat nějakou práci v domácnosti, a pusťte se do toho. Neztráceli jste čas; dosáhli jste něčeho, co by nebylo hotové, kdybyste to neudělali. Něco se vám podařilo. Dosahování cílů a uskutečňování vlastních přání vás potěší.  Každý den najděte něco, co vám udělá radost, a uskutečněte to.

Léto je pomalu za námi, nemusí to ale být důvod ke smutku. I podzim má své kouzlo, stačí si to jen uvědomit. Nenechte si ujít článek 5 důvodů, proč s chutí přivítat podzim

Pijete doma alkohol?
Ano (47 %)
Ne (47 %)
Nevím (5 %)

Oblíbené články

 Jak vybrat kvalitní rukavice na snowboard? Zaměřte se na materiál a střih Jak vybrat kvalitní rukavice na snowboard? Zaměřte se na materiál a střih

7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly 7 věcí, které by si muži přáli, aby o nich ženy věděly

 Recept na domácí zmrzlinu z jediné ingredience! Recept na domácí zmrzlinu z jediné ingredience!

8 důvodů, proč studovat cizí jazyk v zahraničí 8 důvodů, proč studovat cizí jazyk v zahraničí

5 nejlepších dívčích seriálů 5 nejlepších dívčích seriálů

5 rad, jak na konci roku ušetřit 5 rad, jak na konci roku ušetřit

3 tipy na skvělý dárek pro vaši mámu 3 tipy na skvělý dárek pro vaši mámu

 Lucidní snění – naučte se ovládat své sny Lucidní snění – naučte se ovládat své sny

4  snadné kroky k vytvoření květinové čelenky do vlasů 4 snadné kroky k vytvoření květinové čelenky do vlasů

 Co to je banánová mouka a k čemu ji můžeme používat? Co to je banánová mouka a k čemu ji můžeme používat?

7 aktivit, kterými můžete zvýšit svoji inteligenci 7 aktivit, kterými můžete zvýšit svoji inteligenci

 Jak se zbavit prachu v domácnosti a jak často máme prach odstraňovat Jak se zbavit prachu v domácnosti a jak často máme prach odstraňovat

6 důvodů, proč milovat zimu 6 důvodů, proč milovat zimu

6 receptů na skvělé sendviče, které zvládne každý 6 receptů na skvělé sendviče, které zvládne každý

7 nejlepších knih pro mladé 7 nejlepších knih pro mladé

3 rady, jak nakupovat vánoční dárky 3 rady, jak nakupovat vánoční dárky

Komentáře

    Vložit nový komentář