10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení
21. 10. 2019, Kategorie Zdraví a sport
677 shlédnutí

10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení

https://www.mindbodygreen.com/0-14510/10-signs-you-have-an-unhealthy-gut-how-to-heal-it.html

Příznivci funkční medicíny zastávají názor, že všechny systémy v těle jsou propojené. Například váš trávicí a hormonální systém nejsou na sobě nezávislé. Základem zdraví je správně fungující trávicí systém.

Pokud je střevo nezdravé, může to způsobit více než jen bolest žaludku, nadýmání nebo průjem. Protože 60-80 % našeho imunitního systému je lokalizováno ve střevu, střevní nerovnováha je propojena s hormonální nerovnováhou, autoimunitními chorobami, cukrovkou, chronickou únavou, fibromyalgií, úzkostí, depresí, ekzémem, růžovkou a dalšími chronickými zdravotními problémy.

Doktorka Amy Myers, M.D., z Texasu vyléčila mnoho svých pacientů, trpících chronickými nemocemi, pomocí jejího dietního programu. Říká: „Věřím, že střevo je bránou ke zdraví a prvním krokem, který podniknu se všemi svými pacienty bez ohledu na jejich diagnózu, je vyléčit střevo. Používám systém nazvaný Program 4R, což je jednoduchý přístup k uzdravení střeva a obnovení rovnováhy těla.“

10 známek, že máte nezdravé střevo:

 10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení

 1. Trávicí problémy jako je nadýmání, průjem
 2. Potravinové alergie nebo přecitlivělost
 3. Úzkost
 4. Deprese
 5. Výkyvy nálady, podrážděnost
 6. Kožní problémy jako ekzém, růžovka
 7. Cukrovka
 8. Autoimunitní onemocnění
 9. Časté infekce
 10. Špatná paměť a koncentrace, ADD nebo ADHD

Program 4R

1)  Remove - Odstraňte

Odstraňte špatné. Cílem je zbavit se všeho, co negativně ovlivňuje prostředí ve střevě, jako jsou zánětlivá jídla, infekce a dráždivé látky, jako je alkohol, kofein nebo drogy.

 

Zjistěte, jaká strava vám nedělá dobře. Zánětlivá jídla, jako je lepek, mléčné výrobky, kukuřice, sója, vejce a cukr, mohou vést k přecitlivělosti na některé potraviny. Jako výchozí bod k identifikaci, která jídla jsou pro vás problematická, je doporučena vylučovací dieta. Při této dietě vynecháte určité potraviny na dva nebo více týdnů, a poté je vrátíte zpět, jednu po druhé, s ohledem na reakci vašeho těla.

Infekce mohou být způsobeny parazity, kvasinkami nebo bakteriemi. Komplexní analýza stolice je klíčem k určení úrovně dobrých bakterií a všech infekcí, které mohou být přítomny. Odstranění infekcí může vyžadovat léčbu bylinkami, léky proti parazitům, antimykotiky, nebo dokonce antibiotiky. 

 

2) Replace - Dodejte

Dodejte prospěšné. Přidejte chybějící základní složky pro správné trávení a vstřebávání, které mohou být vyčerpány dietou, léky (jako jsou antacidové léky) nebo stárnutím. To zahrnuje trávicí enzymy, kyselinu chlorovodíkovou a žlučové kyseliny, které jsou potřebné pro správné trávení.

3) Reinoculate - Znovu naočkujte

10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení

Obnova prospěšných bakterií za účelem regenerace zdravé rovnováhy dobrých bakterií je kritická. Toho lze dosáhnout konzumací probiotických doplňků, které obsahují prospěšné bakterie, jako jsou bifidobakterie a laktobacily. Je doporučeno používat přípravky, které obsahují od 25 do 100 miliard probiotických mikroorganizmů denně. Důležité je také brát prebiotika nebo konzumovat potraviny s vysokým obsahem rozpustné vlákniny.

4) Repair - Opravte

10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení

Poskytnutí živin nezbytných k tomu, aby se střevo mohlo uzdravit, je zásadní. Jedním z oblíbených doplňků je L-glutamin, aminokyselina, která pomáhá omlazovat výstelku střev. Mezi další klíčové živiny patří zinek, omega-3 rybí olej, vitamín A, C a E, jakož i byliny, jako je jilm červený a aloe vera.

 

Bez ohledu na to, jaký je váš zdravotní problém, program 4R vám určitě pomůže vyléčit střevo! Použití tohoto jednoduchého přístupu může přinést dramatický zvrat k lepšímu u chronických a zánětlivých chorob ve velmi krátké době. 

Jste připraveni se dozvědět více o tom, jak využít sílu jídla k uzdravení těla, prevenci nemocí a dosažení optimálního zdraví? Přečtěte si náš článek Jak můžeme díky potravě oddálit stárnutí a změnit svůj život k lepšímu

 

Máte domácího mazlíčka?
Ano (73 %)
Ne (22 %)
Nevím (5 %)

Oblíbené články

10 prověřených cviků, které vám zaručí skvělé výsledky 10 prověřených cviků, které vám zaručí skvělé výsledky

5 zásad zdravého pitného režimu 5 zásad zdravého pitného režimu

4 tipy, jak začít pravidelně cvičit 4 tipy, jak začít pravidelně cvičit

11 kroků ke skvělé pleti 11 kroků ke skvělé pleti

10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení 10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení

5 ekologických značek, které ulehčí nejen planetě, ale i vaší domácnosti 5 ekologických značek, které ulehčí nejen planetě, ale i vaší domácnosti

7 cviků v sedmi minutách pro hubenější stehna 7 cviků v sedmi minutách pro hubenější stehna

 Jaká rizika může mít pomalá chůze pro naši dlouhověkost Jaká rizika může mít pomalá chůze pro naši dlouhověkost

 Sportovní tipy, jak si zpříjemnit pohyb: zlehka a zábavně Sportovní tipy, jak si zpříjemnit pohyb: zlehka a zábavně

4 tipy, jak zatočit se stresem z pohodlí vašeho domova 4 tipy, jak zatočit se stresem z pohodlí vašeho domova

 Mystický Beglik Tash – bulharský Stonehenge Mystický Beglik Tash – bulharský Stonehenge

3 rizika pro nastávající maminky 3 rizika pro nastávající maminky

 Proč je dobré, aby Instagram skrýval „lajky“ Proč je dobré, aby Instagram skrýval „lajky“

 Jak si poradit, když vás skličuje podzimní úzkost Jak si poradit, když vás skličuje podzimní úzkost

3 důvody, proč zkusit alespoň měsíc abstinovat 3 důvody, proč zkusit alespoň měsíc abstinovat

4 tipy, jak se vyhnout podzimnímu nachlazení 4 tipy, jak se vyhnout podzimnímu nachlazení

Komentáře

  Vložit nový komentář