10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení
21. 10. 2019, Kategorie Zdraví a sport
237 shlédnutí

10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení

https://www.mindbodygreen.com/0-14510/10-signs-you-have-an-unhealthy-gut-how-to-heal-it.html

Příznivci funkční medicíny zastávají názor, že všechny systémy v těle jsou propojené. Například váš trávicí a hormonální systém nejsou na sobě nezávislé. Základem zdraví je správně fungující trávicí systém.

Pokud je střevo nezdravé, může to způsobit více než jen bolest žaludku, nadýmání nebo průjem. Protože 60-80 % našeho imunitního systému je lokalizováno ve střevu, střevní nerovnováha je propojena s hormonální nerovnováhou, autoimunitními chorobami, cukrovkou, chronickou únavou, fibromyalgií, úzkostí, depresí, ekzémem, růžovkou a dalšími chronickými zdravotními problémy.

Doktorka Amy Myers, M.D., z Texasu vyléčila mnoho svých pacientů, trpících chronickými nemocemi, pomocí jejího dietního programu. Říká: „Věřím, že střevo je bránou ke zdraví a prvním krokem, který podniknu se všemi svými pacienty bez ohledu na jejich diagnózu, je vyléčit střevo. Používám systém nazvaný Program 4R, což je jednoduchý přístup k uzdravení střeva a obnovení rovnováhy těla.“

10 známek, že máte nezdravé střevo:

 10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení

 1. Trávicí problémy jako je nadýmání, průjem
 2. Potravinové alergie nebo přecitlivělost
 3. Úzkost
 4. Deprese
 5. Výkyvy nálady, podrážděnost
 6. Kožní problémy jako ekzém, růžovka
 7. Cukrovka
 8. Autoimunitní onemocnění
 9. Časté infekce
 10. Špatná paměť a koncentrace, ADD nebo ADHD

Program 4R

1)  Remove - Odstraňte

Odstraňte špatné. Cílem je zbavit se všeho, co negativně ovlivňuje prostředí ve střevě, jako jsou zánětlivá jídla, infekce a dráždivé látky, jako je alkohol, kofein nebo drogy.

 

Zjistěte, jaká strava vám nedělá dobře. Zánětlivá jídla, jako je lepek, mléčné výrobky, kukuřice, sója, vejce a cukr, mohou vést k přecitlivělosti na některé potraviny. Jako výchozí bod k identifikaci, která jídla jsou pro vás problematická, je doporučena vylučovací dieta. Při této dietě vynecháte určité potraviny na dva nebo více týdnů, a poté je vrátíte zpět, jednu po druhé, s ohledem na reakci vašeho těla.

Infekce mohou být způsobeny parazity, kvasinkami nebo bakteriemi. Komplexní analýza stolice je klíčem k určení úrovně dobrých bakterií a všech infekcí, které mohou být přítomny. Odstranění infekcí může vyžadovat léčbu bylinkami, léky proti parazitům, antimykotiky, nebo dokonce antibiotiky. 

 

2) Replace - Dodejte

Dodejte prospěšné. Přidejte chybějící základní složky pro správné trávení a vstřebávání, které mohou být vyčerpány dietou, léky (jako jsou antacidové léky) nebo stárnutím. To zahrnuje trávicí enzymy, kyselinu chlorovodíkovou a žlučové kyseliny, které jsou potřebné pro správné trávení.

3) Reinoculate - Znovu naočkujte

10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení

Obnova prospěšných bakterií za účelem regenerace zdravé rovnováhy dobrých bakterií je kritická. Toho lze dosáhnout konzumací probiotických doplňků, které obsahují prospěšné bakterie, jako jsou bifidobakterie a laktobacily. Je doporučeno používat přípravky, které obsahují od 25 do 100 miliard probiotických mikroorganizmů denně. Důležité je také brát prebiotika nebo konzumovat potraviny s vysokým obsahem rozpustné vlákniny.

4) Repair - Opravte

10 známek, že nemáte v pořádku střevo + dietní program k vyléčení

Poskytnutí živin nezbytných k tomu, aby se střevo mohlo uzdravit, je zásadní. Jedním z oblíbených doplňků je L-glutamin, aminokyselina, která pomáhá omlazovat výstelku střev. Mezi další klíčové živiny patří zinek, omega-3 rybí olej, vitamín A, C a E, jakož i byliny, jako je jilm červený a aloe vera.

 

Bez ohledu na to, jaký je váš zdravotní problém, program 4R vám určitě pomůže vyléčit střevo! Použití tohoto jednoduchého přístupu může přinést dramatický zvrat k lepšímu u chronických a zánětlivých chorob ve velmi krátké době. 

Jste připraveni se dozvědět více o tom, jak využít sílu jídla k uzdravení těla, prevenci nemocí a dosažení optimálního zdraví? Přečtěte si náš článek Jak můžeme díky potravě oddálit stárnutí a změnit svůj život k lepšímu

 

Oblíbené články

5 výhod ekolahví 5 výhod ekolahví

 Zdravě vypadající pleť není samozřejmost. Co (ne)dělat, abyste ji měla i vy? Zdravě vypadající pleť není samozřejmost. Co (ne)dělat, abyste ji měla i vy?

 Super zdravá přísada, která dodá vašim dobrotám chuť bílé čokolády Super zdravá přísada, která dodá vašim dobrotám chuť bílé čokolády

6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla 6 jednoduchých kroků k udržení dobrého zdraví vašeho těla

3 rady, jak získat pevný vypracovaný zadek 3 rady, jak získat pevný vypracovaný zadek

7 rostlin, díky kterým se snáze zbavíte negativní energie 7 rostlin, díky kterým se snáze zbavíte negativní energie

3 zázračná slova – bio, raw, vegan. Co vlastně znamenají? 3 zázračná slova – bio, raw, vegan. Co vlastně znamenají?

4 důvody, proč je kokosový olej můj nenahraditelný pomocník 4 důvody, proč je kokosový olej můj nenahraditelný pomocník

13 pádných důvodů, proč meditovat každý den 13 pádných důvodů, proč meditovat každý den

5 dobrých rad pro výběr domácí infrasauny 5 dobrých rad pro výběr domácí infrasauny

7 tipů jak proměnit sex na fantastické kardio cvičení 7 tipů jak proměnit sex na fantastické kardio cvičení

12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020 12 trendů pro zdraví a wellness v roce 2020

20 způsobů jak zhubnout, odpustíte-li si těchto 500 zbytečných kalorií denně 20 způsobů jak zhubnout, odpustíte-li si těchto 500 zbytečných kalorií denně

5 ekologických značek, které ulehčí nejen planetě, ale i vaší domácnosti 5 ekologických značek, které ulehčí nejen planetě, ale i vaší domácnosti

 Sportovní tipy, jak si zpříjemnit pohyb: zlehka a zábavně Sportovní tipy, jak si zpříjemnit pohyb: zlehka a zábavně

4 výhody stoprocentně účinného nápoje na hubnutí 4 výhody stoprocentně účinného nápoje na hubnutí

Komentáře

  Vložit nový komentář