10 kroků, jak mít krásné vlasy
21. 02. 2019, Kategorie Móda a krása
1698 shlédnutí

10 kroků, jak mít krásné vlasy

https://www.allure.com/story/how-to-have-healthy-hair

Dlouhé či krátké, suché, mastící se nebo normální – všechny vlasy potřebují jediné – pravidelnou a správnou péči! Myslíte si, že se o své vlasy staráte správně? Zkuste projít následující body a zjistěte, jak na tom skutečně jste. Splňujete všech 10?

1) Myjte si vlasy pouze dvakrát týdně.

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Myjete si vlasy denně? Chyba. I prodejci šampónů, kteří lační po zisku z prodeje svých produktů, každodenní mytí vlasů nedoporučují. Myjte si vlasy dvakrát, maximálně třikrát týdně. Ve zbylém intervalu můžete použít bezoplachový suchý šampon a vlasy budou stále vypadat skvěle. Nadměrné zatěžování vlasů šampóny, vysoušením a česáním vlhkých vlasů vaši hřívu jen oslabuje. Dvakrát týdně bohatě stačí!


2) Myjte si vlasy správně!

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Řešíte aplikaci šampónu tak, že si naplácáte produkt po celé délce vlasů a pak bezmyšlenkovitě vytváříte hordy bublinek? Špatně! Šampon se má správně nanášet pouze ke kořínkům vlasů. Zamezíte tak vysoušení konečků vlasů a jejich zatížení chemickými látkami, které šampony obsahují. Šampon se samozřejmě při oplachování dostane do celé délky vlasů, takže se nemusíte obávat toho, že by nebyly vlasy dostatečně umyté. Nic se však nesmí přehánět!

3) Použijte kondicionér.

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Nezáleží na délce vlasů, ani na tom, zda jste žena či muž – kondicionér dodá vlasům potřebné živiny. Vždy si pamatujte pravidlo – šampon myje nečistoty, kondicionér dodává potřebné živiny a zajišťuje větší odolnost vlasů. Kondicionér byste měli skálopevně používat při každém mytí vašich vlasů.

4) Pozor na teplotu vody.

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Myjete si vlasy horkou vodou? Zkuste trochu ubrat, horká voda podporuje nadměrné maštění vlasů. Zajímavé je, že žádné rady ohledně minimální teploty vody pro oplachování vlasů nebyly zatím zveřejněny. Možná ale zjistíte proč, když si při outdoorovém oplachování vlasů v přírodě budete lít ledovou vodu na hlavu a zamyslíte se nad tím, že tohle jistě v laboratorních podmínkách netestují.  


5) Česejte šetrně

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Vlasy je po umytí vhodné na chvíli zabalit do ručníku – zachytí vodu a vlasy jemně proschnou. Nikdy nečesejte přímo mokré vlasy – budou mít tendenci se natahovat a lámat. Česání by mělo být opatrné, od konečků směrem ke hlavě. Máte problém se zacuchanými vlasy? Pořiďte si hřeben s hustými měkkými bodlinami určený pro rozčesávání – s ním to půjde samo! Česání byste rozhodně neměli provádět ve shonu, vlasy potřebují jemné a plynulé tahy hřebenem, ne hektické škubání.

6) Dejte pozor na sušení.

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Pokud je to možné, nechejte vlasy co nejčastěji odpočinout od tepelných úprav. Nejlépe se jim daří, když prosychají přirozeně. Když není zbytí, samozřejmě používejte fén, žehličku nebo kulmu, ale před použitím si do vlasů aplikujte ochranný přípravek pro tepelnou úpravu vlasů, který regeneruje a obnovuje oslabené vlasy. Působí jako krunýř před teplem, při kterém z vlasů uniká potřebná vlhkost. Aby se vám z vaší kštice nestaly vyschlé chomáčky, řádně je před vysoušením a stylingem ošetřete.

7) Pozor na barvy z drogerie.

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Chcete ušetřit? V tom případě si nekupujte levné barvy na vlasy z drogerie. Za prvé tak předejdete zklamání, když odstín vašich vlasů bude až hrůzostrašně jiný, než nabízí krásný obrázek na obalu. A druhá věc, mnohem důležitější – čím více pigmentu, tím horší poškození pro vaše vlasy. Bohužel právě levné barvy pigmentu obsahují velké množství a vaše krásné vlasy jsou v ohrožení. Myslíte si, že přidaný pytlík s kondicionérem po barvení něco zachrání? Opak je pravdou. V pytlíčku naleznete „cosi“ s obsahem silikonu, který vaše vlasy oblepí, obalí a zakonzervuje. Vlas nedokáže přijímat potřebné živiny a začne se lámat, třepit a mastit. Nůžky budou brzy nevyhnutelné…


8) Dopřejte vlasům pravidelnou výživu.

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Jednou týdně si při mytí vlasů vyhraďte krátký čas pro aplikaci výživné masky. Je jedno, zda zvolíte vhodný produkt z lékárny či kadeřnictví, nebo se budete o péči pokoušet svépomocí a vyrobíte i vlasové masky doma. Důležité je vlasům věnovat vaši pozornost a péči. Odmění se vám krásou a zdravým vzhledem. Nejjednodušší maskou kterou připravíte i nanesete během chvilky, je kokosový olej smíchaný s kokosovým mlékem – směs zahřejte, vetřete do vlasů a ponechte v ručníku 20 minut působit. Poté si vlasy umyjte běžným postupem.

9) Dodržujete ideální trojlístek?

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Věnujete se péči o své vlasy pravidelně a pečlivě, ale přesto nejste s jejich kvalitou spokojeni? Bohužel budete muset najít „jádro pudla“ a vypátrat, kterou ze tří složek zanedbáváte – základem pro zdravou pleť a vlasy je totiž kvalitní jídlo, pohyb a dostatek spánku. Pokud jedna ze složek chybí, dojde k nerovnováze, která se projeví na vaší pleti, pokožce hlavy i kvalitě vlasů.

10) Starejte se o vlasy za každého počasí.

10 kroků, jak mít krásné vlasy

Jednoduchá rada na závěr – v mrazech raději ukryjte vlasy pod čepici nebo je spleťte do copu a schovejte pod bundu, v létě používejte ochrannou kosmetiku s UV filtrem. Chystáte se k moři? Dopřejte svým vlasům řádnou péči a ošetřete je ochranným olejem s UV filtrem – vlasy vyživí, ochrání a navíc se budou nádherně lesknout i na vašich fotkách z dovolené.


Splňujete všech 10 bodů? Zasloužíte si jedničku s hvězdičkou, vaše vlasy jsou jistě překrásné!

Pijete doma alkohol?
Ano (45 %)
Ne (49 %)
Nevím (6 %)

Oblíbené články

 Trendové oblečení v době covidové Trendové oblečení v době covidové

4 rady, jak mít pevnější prsa 4 rady, jak mít pevnější prsa

1 nový důvod, proč milovat Meghan Markle 1 nový důvod, proč milovat Meghan Markle

5 důvodů, proč nakupovat v second handech 5 důvodů, proč nakupovat v second handech

40 (ne)obyčejně krásných žen ve spodním prádle 40 (ne)obyčejně krásných žen ve spodním prádle

4 věci, na které si dát pozor při výběru podprsenky 4 věci, na které si dát pozor při výběru podprsenky

13 tipů pro dokonalou pleť 13 tipů pro dokonalou pleť

16-1546 aneb, korálová je novou barvou roku! 16-1546 aneb, korálová je novou barvou roku!

2 tipy, jak zbavit kosmetické štětce nečistot 2 tipy, jak zbavit kosmetické štětce nečistot

14 nápadů na Halloweenské nehty 14 nápadů na Halloweenské nehty

4 tipy, jak mít v malíčku módu pro boubelky 4 tipy, jak mít v malíčku módu pro boubelky

5 věcí, které byste měla vědět o striích 5 věcí, které byste měla vědět o striích

15 neuvěřitelně jednoduchých kosmetických triků 15 neuvěřitelně jednoduchých kosmetických triků

20 sexy mužů s jejich kočičími dvojníky 20 sexy mužů s jejich kočičími dvojníky

5 tipů, jak se zbavit mastných vlasů 5 tipů, jak se zbavit mastných vlasů

5 rad, jak předejít vzniku akné 5 rad, jak předejít vzniku akné

Komentáře

    Vložit nový komentář